Klimat retro we wnętrzu – jak osiągnąć?

Wnętrze jak u babci? Niektórzy uwielbiają staroświecki styl. Wnętrza, nawiązujące do dawnych czasów są zwykle ciepłe, przytulne. Nasuwają nostalgiczne wspomnienia oraz sprawiają, że cofamy się do czasów dzieciństwa. Trudno się dziwić, że niektórzy czują się w takich pomieszczeniach jak ryba w wodzie. Jeśli także chcesz osiągnąć taki efekt, koniecznie przeczytaj nasze porady.

Wykorzystaj rodzinne skarby

Niemal w każdej rodzinie są jakieś rodzinne pamiątki: stare zdjęcia, zegar z kukułką, kilim haftowany przez babcię Zosię. Wykorzystaj je do zbudowania klimatu. Wyeksponuj na ścianie lub na regałach. Podobnie można zrobić ze starymi serwetkami – wykrochmalone i wsadzone w ramki będą stanowić piękną dekorację. 

Innym rodzajem staroświeckiej ozdoby są suszone rośliny, umieszczone na kartce, niczym w zielniku – takie ozdoby także możesz umieścić na ścianie, aby stworzyć klimat retro. 

Meble – jakie wybrać do wnętrz retro?

Kolejnym elementem we wnętrzach retro są meble. Choć stylizowane mebelki nie są nieodzowne – retro wnętrze można stworzyć na bazie prostych produktów z popularnych meblowych sieciówek. Jeśli jednak zależy nam na konsekwentnym budowaniu klimatu, warto zdecydować się na meble kompatybilne z epoką.

Drogi są dwie: można kupić albo meble stylizowane albo prawdziwe antyki. Jeśli mamy ograniczony budżet to ta pierwsza opcja będzie tańsza, choć nie zawsze. Z antykami, jeśli nie odziedziczyliśmy ich po rodzinie, może być nieco zabawy. Najtańszą opcją jest szperanie po pchlich targach, śmietnikach i portalach ogłoszeniowych w poszukiwaniu zniszczonych mebli do renowacji. Odnowienie ich może zająć nieco czasu, należy też mieć zestaw odpowiednich narzędzi, nie mówiąc o zdolnościach manualnych.

Kupno odnowionych mebli to już spory wydatek. Najtańszą opcją jest zakup mebli z Zachodu. Większość z nich tak naprawdę nie jest antykami, po prostu znudziła się właścicielom. Jednak ciężkie kształty i prawdziwe drewno sprawia wrażenie, że meble są retro. Kupując takie meble warto mieć świadomość, że mogą one przytłoczyć pomieszczenie. Więcej o tym przeczytasz tutaj: https://adrianafurniture.com/pl/blog/71_Jak-u-babci—styl-shabby-chic-

You may also like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *