Kanapa do dziecięcego pokoju

Kanapa w dziecinnym pokoju może być ciekawą alternatywą dla łóżka. Jednak należy dołożyć pewnych starań do jej wyboru, aby wybór okazał się na pewno skuteczny. Nie każda sofa sprawdzi się w funkcji codziennego łóżka, nie każda także będzie pasować do dziecięcego pokoju.

Dlaczego warto wybrać kanapę?

Kanapa pozwala dokonać szybkiej metamorfozy pokoju. Z sypialni łatwo przeistoczymy go w miejsce dziecięcej zabawy. Złożona kanapa jest bezpieczniejsza dla dzieci. Zyskujemy też dzięki niej miejsce do dziecięcych przyjęć, a w przypadku odwiedzin znajomych z dziećmi, te ostatnie możemy posadzić w pokoju latorośli i mieć w salonie nieco ciszy.

Jaka kanapa do dziecięcego pokoju?

Wybierając sofę do pokoju dziecka warto skupić się przede wszystkim na materiałach, z których jest wykonana. Najbardziej istotne jest wypełnienie, które będzie służyć za materiał do spania. Musi być odpowiednio elastyczny, ale zarazem twardy. Niewłaściwy materac do spania może prowadzić przecież do wad postawy, a te trudno potem skorygować, lepiej więc im zapobiegać. Pytajmy w sklepie o sofy do codziennego spania, one najczęściej spełniają wygórowane wymagania.

Drugą istotną rzeczą jest tapicerka mebla. Musi być ona łatwa do czyszczenia, bo w dziecięcym pokoju dzieje się dużo różnych rzeczy, które skutkować mogą imponującymi plamami. Tapicerka powinna być także elastyczna i odporna na uszkodzenia mechaniczne (kto oczekuje, że jego dziecko nie będzie skakać po łóżku, niech porzuci nadzieję).

Jeśli chodzi o kolory – nie wybierajmy do dziecięcego pokoju bieli, czerni lub szarości. Warto wybrać barwę, dopasowaną do wystroju wnętrza. Jeśli lubimy styl angielski – świetnie sprawdzi się kanapa w odcieniu delikatnej mięty albo granatu w drobny rzucik. W pokoju w stylu marynarskich świetnie się sprawdzi kanapa czerwona.

Kanapa tak dobra jak łóżko?

Jak wspomniano wcześniej – warto poświęcić chwilę na wybór odpowiedniego modelu. Po pierwsze – kręgosłup dziecka będzie nam wdzięczny, po drugie -solidna kanapa może służyć przez wiele lat i stanowić ozdobę pokoju nastolatka, który doceni ją bardziej niż kilkulatek. To będzie świetne miejsce do spędzania czasu z przyjaciółmi.

Więcej pomysłów na dziecinny pokój znajdziesz tu: https://adrianafurniture.com/pl/blog/63_pokojdziecka

You may also like

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *