Jak wybrać pufę do korytarza?

Pufa to mebel, którego korzenie wywodzą się z Francji. Niewielkie podnóżki ustawiano w arystokratycznych siedzibach, aby dwórki miały gdzie usiąść w trakcie spacerów po rozległych korytarzach. Pufy ustawiano także w salonach, sadzano na nich dzieci lub osoby o niższej pozycji, które w obecności lepiej nie urodzonych nie powinny siadać na krześle.

Dziś pufa nie ma już tak ważnej, społecznej roli. Służy po prostu do siedzenia lub oparcia nóg, w przypadku twardszych modeli może być także zapasowym stolikiem na kawę. Warto z tego powodu umieścić ją w korytarzu, zwłaszcza jeśli w domu mieszkają osoby starsze, o ograniczonej zdolności ruchu lub małe dziecko. Siedzisko ułatwi im ubieranie się.

Słowo pufa budzi jednak duże emocje w innym temacie – gramatyki. Według Słownika Języka Polskiego słowo jest… niepoprawne. Powinno pisać się “puf”. Wydaje się jednak, że uzus językowy jest już tak zakorzeniony, że niedługo zapis w Słowniku się zmieni.

Styl pufy zależy od stylu korytarza

Idealna pufa powinna współgrać z wnętrzem. Jeśli mamy problem z wyborem, możemy też postawić na mebel neutralny, w kolorze szarym lub beżowym. Kształt mebla powinien być raczej prosty, chyba, że urządziliśmy korytarz w stylu klasycznym lub glamour. Wtedy warto zdecydować się na podnóżek na fantazyjnych, wyginanych nóżkach.

Wybierz pufę z pojemnikiem

W większości polskich mieszkań i domów korytarze są raczej niewielkie, stąd często brakuje przestrzeni do przechowywania. Z tego powodu warto wybrać pufę z pojemnikiem. To doskonałe miejsce do ukrycia butów albo zapasowych torebek, toreb na zakupy albo akcesoriów do sprzątania.

Pojemnik może być w pufie sprytnie ukryty, a model może posiadać nóżki. Doda to meblowi lekkości. Ciekawy wybór puf znajdziesz tutaj: https://adrianafurniture.com/pl/23-pufy

Zaletami pufy jest też jej mobilność – pufę można przestawiać w zależności od potrzeb. Pufa, znajdująca się w korytarzu, może w razie braku siedzisk trafić do salonu, pokoju dziecięcego albo kuchni. Może pełnić też rolę dodatkowego blatu w czasie domówki – jeśli siedzisko jest odpowiednio twarde, można na nim umieścić miski z przekąskami.

You may also like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *