Funkcja spania w kanapie – jak wybrać odpowiedni mebel?

Kanapę posiadającą funkcję spania wcale nie jest tak łatwo wybrać. Większość oferowanych przez producentów modeli służy raczej nocowaniu okazjonalnemu, z myślą o gościach. Jeśli chcemy spać na kanapie dzień w dzień, a raczej noc w noc – powinniśmy dokładniej przyłożyć się do poszukiwań.

Spanie codzienne a okazjonalne

Jeśli kanapa ma być rozkładana tylko od czasu do czasu – nie ma problemu. Generalnie możemy zdecydować się na każdą sofę na rynku. Najwyżej nasi goście rano nie będę dobrze wyspani. Gorzej jednak, gdy spać na kanapanie zamierzamy sami i to codziennie. Tutaj należy skupić się na modelach, które zawierają odpowiedni materac. Do codziennego spania nie nadają się modele, które:

  • mają na powierzchni przeznaczonej do spania guziki, pikowania, hafty i inne dekoracje wypukłe,
  • mają nierówną powierzchnię spania,
  • nie mają odpowiednich wymiarów materaca,
  • nie mają odpowiednich oznaczeń.

Czym może się skończyć spanie na nieodpowiedniej kanapie?

Sen na niewygodnym materacu to nie tylko zły humor i niewyspanie. Jeśli myślisz, że nieodpowiedni wybór kanapy oznacza tylko okazjonalne bóle pleców, jesteś w błędzie. Przy zbyt miękkiej kanapie ściśnięciu ulegać będzie odcinek piersiowy kręgosłupa, utrudnia to przepływ płynu rdzeniowego.

Czytaj też: Kanapa do dziecięcego pokoju

Długotrwałe przeciążanie kręgosłupa, zarówno na twardym i miękkim materacu, sprzyja powstawaniu wad kręgosłupa, może utrudniać przepływ krwi. Innymi konsekwencjami są bóle głowy, mięśni i drętwienie palców u nóg. Spanie w nieodpowiedniej pozycji może także prowadzić do problemów z nogami: bólów stawów i żylaków. Niewyspanie prowadzi do depresji, nadwagi, może także powodować problemy z sercem.

Jak wybrać kanapę z odpowiednią funkcją spania?

Jeśli dysponujemy niewielkim mieszkaniem i salon zmienia się w nocy sypialnię – nie warto oszczędzać i wybierać najtańszy model kanapy na rynku. Zazwyczaj nie dysponuje on wbudowanym materacem z odpowiednimi parametrami. Warto natomiast skupić się na modelach, które mają w opisie produktu jasną informację, że są przeznaczone do codziennego spania. Modele takie znajdziesz tutaj: https://adrianafurniture.com/pl/21-meble-funkcyjne.

You may also like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *