Fotele do spania – czy warto kupić?

Fotele do spania cieszą się od lat niesłabnącą popularnością. To rodzaj jednoosobowego łóżka, które w ciągu dnia możemy złożyć do postaci fotela. Dzięki temu uzyskujemy miejsca w danym pomieszczeniu. Ze względu na to, że polskie mieszkania nadal nie należą do największych, kompaktowe meble są wciąż na wagę złota.

Dla kogo jest fotel do spania?

Fotele do spania najczęściej wybierają rodzice dla swoich dzieci. Dzięki możliwości złożenia ich w ciągu dnia nawet niewielki pokój dziecinny zyskuje dodatkowy metraż na zabawy, spotkania z kolegami lub odrabianie lekcji. Jest to ważne szczególnie wtedy, gdy mamy większą ilość dzieci, a nie ma szans na zamianę mieszkania na większe. Fotele do spania spotkać można także w akademikach, bursach oraz internatach. 

Sporo osób ceni sobie także możliwość złożenia mebla w ciągu dnia dzięki, czemu łóżko zamienia się w wygodny fotel do wypoczynku. Niektórzy taki mebel umieszczają w salonie, zyskując dodatkowe łóżko dla gości.

Jak wybrać fotel do spania?

Na rynku dostępnych jest wiele opcji. Warto jednak przed zakupem zastanowić się dokładnie, co jest nam potrzebne. Czy fotel będzie stał w salonie i ważny jest jego wygląd? Czy też może estetyka gra drugie skrzypce? Czy fotel będzie służył do spania codziennego czy tylko okazjonalnie będzie zmieniał się w łóżko? Czy fotel ma mieć wbudowaną skrzynię na pościel czy może ta opcja jest nam zupełnie niepotrzebna? 

Odpowiadając sobie na powyższe pytania jesteśmy w stanie zdefiniować podstawowe potrzeby i funkcje, jakie nasz fotel powinien posiadać. Nie jest to jednak koniec kwestii, które należy wziąć pod uwagę.

Warto także zastanowić się, czy w domu nie ma alergika. Jeśli tak to, mebel musi być łatwy do czyszczenia oraz wykonany z antystatycznych materiałów. Jego wypełnianie powinno być wykonane z tworzyw sztucznych, a nie na przykład pierza. 

Jeśli fotel ma służyć do codziennego spania, to przed zakupem koniecznie należy sprawdzić, jak wygląda powierzchnia materaca. Po rozłożeniu na powierzchni przeznaczonej do spania nie powinno być żadnych wgłębień ani dekoracji. Materac powinien być równy i odpowiednio sprężysty. Inaczej korzystanie z fotela do spania może odbić się negatywnie na naszych plecach i stanie zdrowia. 

You may also like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *