Wnętrze urządzone w kolorach bieli i granatu? Dlaczego by nie. Oba kolory należą do barw neutralnych, świetnie ze sobą współgrają i pozwalają na uzyskanie niebanalnego wnętrza. Zawsze można je także wzbogacić o detale w żywszej barwie: ognistym czerwonym, aby uzyskać styl marynarski, błękitnym, zielonym albo zgaszonych różach i beżach.
Granatowy i biały razem we wnętrzu?
Połączenie bieli i granatu jest zestawem uniwersalnym, modnym praktycznie zawsze. Decydując się na taki mix, możemy wybrać kilka rozwiązań. Głęboki granat wprowadza do wnętrza elegancję i spokój, natomiast biały wnosi świeżość, lekkość i światło.
Decydując się na wprowadzenie granatu do wnętrza do wyboru mamy różne jego odcienie, od głębokiego niebieskiego, przywodzącego na myśl morze, aż po niemal czarny. Nic nie stoi na przeszkodzie, by w jednym wnętrzu bawić się wieloma odcieniami granatu, jednocześnie rozświetlając je bielą. Warto jednak wziąć pod uwagę, że jest to barwa ciemna, pochłaniająca dużo światła, nie należy więc przesadzać z jej ilością.
Jeśli ściana w granacie – to najlepiej tylko jedna. Jeśli granatowa sofa – najlepiej postawiona na jaśniejszym dywanie albo podłodze i udekorowana białymi poduchami. Jeśli granatowe mają być dodatki – biel znakomicie się nada do ich eksponowania.
Jak urządzić wnętrze granatowe-białe?
Wszystko zależy od tego, jaki chcemy osiągnąć efekt. Jeśli bliski jest nam styl marynistyczny, to oprócz kolorów w salonie powinny się także pojawić: tkaniny w pasy, morskie dekoracje albo jakieś nawiązania do morskiej fauny. Świetny efekt wywoła stary kufer, a powieszony na ścianie ster urzecze gości.
Nie każdy jednak ma w sobie duszę wilka morskiego, a nie tylko im kolor granatowy jest dedykowany. Urządzając wnetrze na biało-granatowo możemy zdecydować się na praktycznie każdy styl:
- shabby chic – wystarczy dodać trochę koronki, uroczych staroci i eleganckie, staroświeckie mebelki, jak np Livia od Adriana Furniture,
- klasyczny – granat i biel same w sobie są eleganckimi kolorami, a ich zestawienie razem nic im z elegancji nie ujmuje, jest więc to świetna baza na stonowane, klasyczne wnętrze,
- nowoczesny – lśniąca, połyskliwa biel i granat jako kontrast? W ten sposób uzyskasz świetnie, nowoczesne wnętrze,
- styl rustykalny – granat i ciemny niebieski to kolory rozpowszechnione w folklorze, przykładowo kaszubskim. Bielone drewno, porcelana z pięknymi motywami, wilkina i granatowe serwetki – w ten sposób uzyskasz upragniony cel.